ΙΑΝ 28 2020
Σήμερα Γιορτάζουν:
Παλλάδιος, Χάρις
Σαν Σήμερα:
814: Πεθαίνει ο βασιλιάς των Φράγκων, Καρλομάγνος.
1986: Το Διαστημικό Λεωφορείο Τσάλλεντζερ χάνεται 73 δευτερόλεπτα μετά από την εκτόξευση.
2008: Πεθαίνει ο Αρχιεπίσκοπος Αθηνών και πάσης Ελλάδος, Χριστόδουλος.

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2019

Εισαγωγή διακριθέντων αθλητών στην τριτοβάθμια εκπαίδευση
Εξεταστικά κέντρα ειδικών μαθημάτων
Προκήρυξη εισαγωγής στις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού
Σχολή Καλών Τεχνών: Προκήρυξη Εισιτηρίων Εξετάσεων
Σχολή Καλών Τεχνών: Προκήρυξη εξετάσεων με ιδιαίτερη καλλιτεχνική προδιάθεση
ΤΕΦΑΑ: Υγειονομική εξέταση και πρακτική δοκιμασία
Προκήρυξη ΓΕΕΘΑ
Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών Στρατιωτικών Σχολών
Αίτηση - Δήλωση Υποψηφίου
Εγκύκλιος για Πανελλαδικές Εξετάσεις
Υποβολή δικαιολογητικών υποψηφίων με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες
Νέα διαδικασία εισαγωγής σε Μουσικά Τμήματα
Αλλαγή μοριοδότησης αθλητών στις Πανελλαδικές
Εισαγωγή στις σχολές λιμενικού σώματος
Σχολές σε περισσότερα του ενός Πεδία
Σχολές και Επιστημονικά Πεδία
Ένταξη των Σχολών στα Επιστημονικά Πεδία

Ανάβαση στην κορυφή Αυγό

Η δεύτερη εξόρμηση της περιβαλλοντικής ομάδας στα φυσικά μονοπάτια του νομού Ξάνθης, πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 20/1/2020 και είχε ως προορισμό την κορυφή Αυγό με υψόμετρο 664 μέτρα.

Περιβαλλοντική Ομάδα

Η Περιβαλλοντική ομάδα του σχολείου, πραγματοποίησε την Κυριακή 1η Δεκεμβρίου, την πρώτη περιβαλλοντική της εξόρμηση στην κορυφή Μοναστήρι,

Ωρολόγιο Πρόγραμμα

Βρείτε εδώ το Ωρολόγιο Πρόγραμμα για τις δύο πρώτες ημέρες λειτουργίας του σχολείου. Πέμπτη 12 και Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου 2019

Κωδικοί Μηχανογραφικών

Οι υποψήφιοι των Πανελλαδικών και οι απόφοιτοι με το 10%, μπορούν από σήμερα να προσέλθουν με το δελτίο εξεταζομένου για να λάβουν τους κωδικούς τους από το σύστημα, ώστε να συμπληρώσουν το μηχανογραφικό τους δελτίο.

Πανελλαδικές Εξετάσεις στα Αγγλικά

Ανακοινώνεται τους τελειόφοιτους μαθητές, ότι οι Πανελλαδικές εξετάσεις στο μάθημα των Αγγλικών, θα διεξαχθούν την Παρασκευή 21 Ιουνίου στο 2ο ΓΕΛ Ξάνθης. Η προσέλευση των μαθητών θα γίνει στις 9.15 π.μ.

Εγγραφές νέας σχολικής χρονιάς

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές για την νέα σχολική χρονιά 2019 - 2020 έχουν ξεκινήσει. Δείτε εδώ όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

Υψηλή διάκριση στα Μαθηματικά

Δεύτερος πανελλαδικά κατατάχθηκε ο μαθητής του 1ου ΓΕΛ ΞΑΝΘΗΣ Γαλανόπουλος Σπύρος, αφού έλαβε μέρος στους τέσσερις διαγωνισμούς μαθηματικών της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας.

Πέμπτη 7 Νοεμβρίου 2019
Πρακτικό επιλογής πρακτορείου σχετικά με την 7ημερη εκδρομή που θα πραγματοποιηθεί στη Φλωρεντία της Ιταλίας.

Το σχολείο μας στα
Κοινωνκά Δίκτυα