Υποστήριξη Ηλεκτρονικής Υποβολής Μηχανογραφικών

Για την υποστήριξη της υποβολής των Μηχανογραφικών Δελτίων το σχολείο μας θα είναι ανοικτό στις 5/7/2018, 9/7/2018, 12/7/2018 και 16/7/2018.

Εγγραφές νέας σχολικής χρονιάς

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές για την νέα σχολική χρονιά έχουν ξεκινήσει και πρέπει να πραγματοποιηθούν μέχρι την Παρασκευή 29 Ιουνίου. Δείτε εδώ όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

Βραβείο στους Πανελλήνιους Αγώνες Τέχνης

Το σχολείο μας απέσπασε βραβείο ειδικής μνείας για το υψηλό μουσικό-καλλιτεχνικό επίπεδο, που σταθερά επιδεικνύει στους Πανελλήνιους Αγώνες Τέχνης που έγιναν στη Θεσσαλονίκη.

Ο Μεταφραστής

To σχολείο μας συμμετέχει για 3η φορά στον 8ο Διεθνή μαθητικό διαγωνισμό ταινιών μικρού μήκους, με την πεντάλεπτη ταινία των μαθητών του Β4 «Ο Μεταφραστής».

Συμμετοχή στο Μαθητικό Συνέδριο ACSTAC

Για δεύτερη φορά φέτος 45 μαθητές του σχολείου μας έλαβαν μέρος στις διεργασίες του μαθητικού συνεδρίου θετικών επιστημών ACSTAC που διοργανώνει το κολέγιο Ανατόλια, υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας.

Διαγωνισμός Μαθηματικής και Λογικής Σκέψης

Για τέταρτη συνεχή χρονιά, οι μαθητές του σχολείου μας έλαβαν μέρος στον «Διαγωνισμό Μαθηματικής και Λογικής Σκέψης» που διοργανώνει το κολέγιο Ανατόλια. Ο διαγωνισμός διεξήχθη στις 16 Δεκεμβρίου 2017 στη Θεσσαλονίκη.

Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός «Ο Θαλής»

Το Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2017 διεξήχθη ο 78ος Μαθητικός διαγωνισμός στα μαθηματικά, «Ο Θαλής». Τέσσερεις μαθητές του σχολείου μας συμπεριλαμβάνονται στη λίστα των επιτυχόντων.

Μουσικοθεατρική παράσταση «Mamma Mia»

Ας θυμηθούμε πως έκλεισε η προηγούμενη σχολική χρονιά με τη μουσικοθεατρική ομάδα του σχολείου μας να παρουσιάζει στο Δημοτικό Αμφιθέατρο την Μουσικοθεατρική παράσταση «Mamma Mia»

Μοντέλο Ηνωμένων Εθνών

Το σχολείο μας συμμετείχε στο τριήμερο μαθητικό συνέδριο προσομοίωση των εργασιών του Οργανισμού Ηνωμένων Εθνών που πραγματοποιήθηκε στη Θεσσαλονίκη στις αρχές του Δεκεμβρίου.

Προσομοίωση Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος το σχολείο μας συμμετείχε στις εργασίες του συνεδρίου προσομοίωσης του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου(EYP) που έγινε στη Θεσσαλονίκη από 1 μέχρι 4 Δεκεμβρίου 2017.