Ενημερωτική δράση «Σύνταξη Βιογραφικού Σημειώματος»

Την Τετάρτη 31.01.2024 το 1ο ΓΕΛ Ξάνθης στο πλαίσιο του μαθήματος των Αγγλικών υλοποίησε ενημερωτική δράση με θέμα: «Σύνταξη Βιογραφικού Σημειώματος». Η κ. Γεωργιάδου Στυλιανή, υπάλληλος του Γραφείου Σταδιοδρομίας Φοιτητών του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης, επισκέφθηκε το σχολείο μας στις 31.01.2024 και ενημέρωσε τους μαθητές των τμημάτων της Γ΄ Λυκείου για θέματα Επαγγελματικής Συμβουλευτικής, με στόχο να απαντηθούν βασικά ερωτήματα των μαθητών για την επαγγελματική τους σταδιοδρομία αλλά και για τη σύνταξη ενός Βιογραφικού Σημειώματος.

Μετά από την ενημέρωση, οι μαθητές απηύθυναν τα ερωτήματά τους και αναπτύχθηκε ένας δημιουργικός διάλογος.

Υπεύθυνη της δράσης ήταν η καθηγήτρια Αγγλικών του 1ου ΓΕΛ, Koυτσογιάννη Παναγιώτα.

Ευχαριστούμε θερμά την κ. Στυλιανή Γεωργιάδου για την εμπεριστατωμένη και χρήσιμη ενημέρωση.